Üye Girişi  /  Zekirdek.com'a Üye Ol    
Zekirdek.com - Güzel olacak... Güzel...
   Köşe Yazıları » Kutay » Tecavüz Hikayesi
21/03/2007 - 23:29
Tecavüz Hikayesi

Tecavüz Hikayesi

 

Sizleri çok iyi tanıdığım ve geçmişten örneğini gördüğüm için böyle bir başlık okunulası bir yazı diye iştahınızı kabartmış olmalı…

 

Yaz aylarında bir üyemizin babasına acil kan gerekiyordu, bizde bu konuyu çok önemsedik manşetten haberi yayınladık fakat haber 2 saat içinde yalnızca 20 kere okundu. Bunun üzerine bende haberin başlığını “ Hangi ünlü 500 erkekle birlikte oldu?” diyerek değiştirdim ve sonuç malum dakikalar içinde yüzlerce kişi habere tıkladı.

 

Hemen giriş bölümünü nereye bağlayacağımı söyleyeyim. Hani duyarlılık konusunda konular açan, nerede bu yönetim diye yerden yere vurmaya çalışan kişiler var ya onlara bu sözüm. Siz neredeydiniz?

 

Bu arada bu başlık sadece ilgi çekmek için değil, gerçekten bir tecavüz hikayesi anlatacağım.

 

Son zamanlarda site içinde saçmalamayı adet haline getirmiş kişiler dolaşıyor, aynı saçmalıkta konular açılıyor. Bilirsiniz forum konularına pek katılmayız. Gerektiğinde gerek ben gerek ZKC buradan yanıtlarımızı veriyoruz. Bu konulara da bu sefer ben yanıt vereyim.

 

4 yıldır bu siteyi yönetiyorum ilk defa bu konulara yanıt veriyorum. Aslında geçen hafta Youtube olayı yerine bu konuyu ele alacaktım ama sizler benden önce davrandınız.

 

Her neyse… Uzun bir yazı olacak hemen başlayayım anlatmaya.

 

Forumlarda konular çığırından çıkmış, banlananlar çoğalmış, site yavaşlamış, yönetim ortadan kaybolmuş muş muş muş muş …..

 

Açılan gereksiz forum konularına cevap yazan kişiler yönetimdekiler mi? Kendiniz açıyorsunuz konuyu kendiniz cevaplıyorsunuz sonrada bu yetmezmiş gibi aynı gereksizlikte isyan konusunu yine siz açıyorsunuz. Gereksiz konuları açanlar banlanıyor e haliyle aynı gereksiz konuyu açmaktan sizde banlanıyorsunuz bu sefer de banlandım yönetim herkesi banlıyor diye isyan ediyorsunuz!

 

Hiçbir sitede olmayan 1 ay kuralı bu sitede var. Kimse gereksiz konu açmasın, banlandığı zaman konu açmanın önemini anlasın diye 1 ayını doldurmamış üye konu açamıyor. Bu kadar sürede konu açmasını öğrenememişse yönetim ne yapsın?

 

Geçen gün, “ne oluyor Zekirdek’e?” diye bir konu açıldı. Konuyu okuduğumda bu zamana kadar verilen emeklerin bu tarz kişiler için değmeyeceğini geçirdim içimden. Yazılanlar şu tarzdaydı. “ Yönetim boş işlerle uğraşma, sitenin haline bak, keyif yapma, siteyi düzelt, lanet olsun size böyle site mi olur” Bu kadar şuursuz, düşüncesiz dengesiz, emeğe saygısız mesaj yazanlar bu sitede olmamalı ve olmayacak.

 

Hiç düşündünüz mü, bu sitenin gelir kaynağı nedir? Bu sitenin masrafları nasıl karşılanıyor? Çok basit bir hesap yapalım herkesin evinde ortalama 256 K hızında bağlantı var, bu siteye günlük 30 bin kişi giriyor. Bu sitenin hat masrafını hesaplayabileniniz var mı? Biz hangi üyemize bu güne kadar ücretli bir hizmet verdik? Bu sitenin kaynakları da bir yere kadar yetiyor ve ister istemez yavaşlık sorunu ile karşılaşıyoruz, bu son derece normal.

 

Çok açık bir şekilde itiraf edeyim, bu sitenin tüm masraflarını kendi birikimlerimizden karşılıyoruz. Ne diye? Burada iyi vakit geçirin, insanlara yararınız olsun, bilinçli kültürlü, ülkesine insanlığa hizmet eden bireyler olmanızda katkımız olsun diye. Ağzınıza geleni bizlere söyleyin bu kadar kişinin emeğine saygısızlık edin diye değil. Tabi bu arada amacımıza düşlediğimiz Zekirdek'e bilinçli üyelerimiz sayesinde her zaman ulaştık ve ulaşıyoruz. Ne demek istediğimi anlamayan İl İl Zekirdek Organizasyonları bölümünü ziyaret etsin. Onlar baş tacımız hiç bir şekilde bu sözlerim onlara değil.

 

Bu siteye kaynak yaratabilmek için ileride ücretli ürünler hizmetler sunacağız, bu seferde yine aynı dengesiz ve düşüncesiz kişiler “vay efendim Zekirdek ticari amaç gütmeye başladı” diyecekler. Google reklamlarını koyduğumuzda bunların aynısını söyleyen yine sizlersiniz!

 

Hiç düşündünüz mü, günün haberlerini anında alabilmeniz için kaç tane editör gönüllerini koyarak bu işi yapıyor?

 

Hiç düşündünüz mü, forumda sizlerin daha keyifli konular paylaşabilmeniz için kaç tane moderatör kendilerine hakaret edilse bile bütün şikayetlerinizi inceliyor?

 

Hiç düşündünüz mü, siteye çok çok basit bir özellik içeren program yazmak için saatler hatta günlerce kafa patlattığımızı?

 

Biz bunları ne için yapıyoruz diye yukarıda yazdım ilk yazımda da yazdım. Fakat çoğu kişi özellikle bu düşüncesiz ve gereksiz insanlar forumda kendi saçmalıkları ile uğraştığından köşe yazılarında neler olup bitiyor diye doğal olarak bakmadı bile!

 

Alıntı yaparak tekrar söyleyeyim; “Her Zekirdek müdavimi bizim için çok değerlidir. Sizlerin bu ortamda iyi vakit geçirmesi, sıkı dostluklar kurması, iyiyi doğruyu öğrenmesi, herhangi bir kişinin tebessüm etmesine katkıda bulunması ve bizim bunda katkımızın olduğunu görmek bizim en büyük kazancımızdır.”

 

Tüm bunları bu zamana kadar düşünmediyseniz şimdi düşünün.

 

Ve şunu unutmayın ki; Bu sitenin belli kuralları var ve bu kurallara uymayan kim olursa olsun siteden uzaklaştırılır.

 

İlk yazımda şunu da yazmıştım, bu sitede hiçbir şekilde siyasi dini ve sportif propagandaya yer verilmeyecek, bu tarz konuları açanlar banlanacak!

 

Bizi Ayşe’nin kafasındaki baş örtü ilgilendirmiyor! Bizi Ahmet’in sol siyasi görüşü ilgilendirmiyor! Bizi Mehmet’in sağ görüşü ilgilendirmiyor! Bu sitede kavga çıkartacak, fikir ayrılığına düşürüp huzursuzluk yaratacak her konu yasak!

 

Eleştiriye de açık değiliz. Kuralları biz koyarız, biz uygularız. Beğenmeyen arkasına bakmadan çeker gider. Kimseyi zorla tutmuyoruz.

 

ZKC’nin dediği gibi;

Biz tezgahımızda portakal satıyoruz...
Ama ekşi, ama tatlı...
Elmaya ihtiyacı olan, elma satan tezgah arasın...
Gelip de "Bu portakalları elma yapın" demesin!..
Elma yok bizde!..

 

Evet elma yok bizde elmaya ihtiyacı olan elma satan tezgah arasın. Sitede huzursuzluk çıkartmak isteyenler içinde hep şunu söylemişimdir. “İt ürür, kervan yürür!

 

Kimsenin hakkına tecavüz etmeyin diyerek bitireyim başlık yalan olmasın…

 

 

Sevgiler…

Kutay

Bu yazı 34036 kere okunmuştur.
Yazının Yorumları (37)

evrimiçi

2009-10-29 21:46:49

İşte Zekirdek, İşte Kutay..!

0000-00-00 00:00:00

Elline Koluna saglik. Döktürmüssun kutay abi! Bencede ``Zekirdek´´ ZEKIRDEK kalmali. Cani sikilan gereksiz konu aciyor. Evet, elma almak isteyen baska tezgah arasin!

dilemma44

0000-00-00 00:00:00

kimsenin düsündügünü soylemesine karsı degilim yeter ki karsıdaki insanlara yada onların kişiliklerine hakaret edilmesin...eleştirileri de dogal karşılamak lazım..sizlerin bu site için ne kadar ugraştıgınızı da gorebiliyoruz..bu onların goruşu..emeginizin farkındayız,ellerinize saglık....daha güzel yazılarda gorusmek dilegiyle

AmeLya

0000-00-00 00:00:00

Eline sağlık abi,bende bu sitenin yeni sakini olarak,"bu sitede bende varım",var olduğumu belli etmek adına,her başlığın altına bişi yazma gereği duyuyordum. Hani beni de aranıza alın dercesine.Anladım ki bu çırpınışlar boşaymış...Susunca da olurmuş. :)

Elektrikli Ev Gereçleri

0000-00-00 00:00:00Eleştiriye de açık değiliz. Kuralları biz koyarız, biz uygularız. Beğenmeyen arkasına bakmadan çeker gider. Kimseyi zorla tutmuyoruz.

Sitede huzursuzluk çıkartmak isteyenler içinde hep şunu söylemişimdir. “İt ürür, kervan yürür!”

Söylediğin gibi 30000 kişinin girdiği bu sitede bu sözlerin muhatabı sayılıdır.


gambayurt

0000-00-00 00:00:00

bencede dogruları yazmışın kutay abi 1 seneden fazla bu siteye üyeyim ben bile form acmaya korkuyorum yanlış bir şey olur diye oysa adamın daha birinci ayı biter bitmez form açıyor kimse zekirdeki yanlış anlamasın zekirdeke belki herkes üye olabilir ama zekirdek hep gerçek zekirdekçilerin OLACAK

ifot

0000-00-00 00:00:00

tüm bunların üstüne ne söylenebilir ki. Haklısın..
.

biN9yÜz7

0000-00-00 00:00:00

Eleştiriye de açık değiliz. Kuralları biz koyarız, biz uygularız. Beğenmeyen arkasına bakmadan çeker gider. Kimseyi zorla tutmuyoruz.


Yazı çok anlamlı tabi gene anlayana ama bu son söz yazının gidişatını bozdu keşke demeseydin böle hiç kimse hatasız değildir hatalarına bakarak doğruyu bulma yolunda ilerlemelidir hatalarını anlamadada eleştiride olmalıdır ama okadar anlamsız eleştiri varki diyosan keşke bunu ' Eleştiriye de açık değiliz. Kuralları biz koyarız, biz uygularız. Beğenmeyen arkasına bakmadan çeker gider. Kimseyi zorla tutmuyoruz.' burda belirtseydin..

bu laf şahsen ağırıma gitti
Türkiyede yaşıyoruz eğitim,sağlık vb.. hizmetlerinden memnunmuyuz değiliz hala sokakta cebinde 5 kuruş olmadan yaşayan akşam çoçuğuna yemek parası çıkarmayı düşünen insanlar var.Onlar beyendikleri içinmi hala türkiyede yaşıyorlar ozaman hayır.. mecbur oldukları için yaşamak zorundalar bizde zekirdeğe mecburuzki hergun tıklıyoruz..

silver_boy

0000-00-00 00:00:00

kutay seni tebrik ediyorum ben 2005ten beri bu sitedeyim ve seni ilk günden beri tebrik ederim yemin ederim bu güzel yazıyla belkide bizi bi nebze olsa rahatlattın diğer kişilerden ayrı tutarak sana tekrar teşekkür ederim eline koluna gözlerine yüreğine sağlık .....

köylükızı

0000-00-00 00:00:00

gercekten cok haklısın ınsanlarımız nedense ınsanlık dısı seylerı okumayı sevıyolar bende bı kac kez sahıt oldum yararlı olunacak degılde gereksız lınkler tıkalnıyo hep uzucu nereye gıdıyoruz hep bırlıkte bılmıyorum

TÜM YORUMLAR »

Diğer Kutay Yazıları
 
Değiştik Ama Neden? - 2 20/07/2010 - 23:20
Gündemden... 15/10/2009 - 02:55
Gereken tek şey MANTIK! 09/09/2009 - 22:04
Şu olan biten var ya... 15/03/2009 - 04:15
Mutlu Yıllar Zekirdek!.. 31/12/2008 - 21:59
Ah be Deniz Baykal… 10/09/2008 - 05:43
Türban Sakızı 11/03/2008 - 12:17
Anca Bayrak Asın Siz! 10/03/2008 - 10:15
Zekirdek Taraflı mı? 06/09/2007 - 02:32
Zekirdek Kapatılıyor!-du 15/05/2007 - 13:44
Youtube ve Ardındakiler… 10/03/2007 - 05:07
Zekirdek'teki Tehlikeler 31/01/2007 - 03:01
Zekirdek Mutfağından 23/01/2007 - 02:53

radore